KAPADOKYA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

Düğün Günü Fotoğraf Çekimi yazımızda sizlere söz verdiğimiz gibi arayı fazla açmadan Kapadokya Düğün Fotoğrafı Çekimi yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda  Kapadokya Düğün Fotoğrafı Çekimi hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiz. Lafı uzatmadan hemen başlayalım.

Öncelikle Kapadokya diyoruz ama burası tek bir yer değil. Burası bir bölge ve bu bölgenin en çok ziyaret edilen yerleri de Uçhisar, Göreme, Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Kaymaklı ve Ihlara oluyor. Konu düğün fotoğrafı olduğu için biz Göreme hakkında konuşacağız. Göreme Asya’daki ülkelerden özellikle Çin, Singapur ve Japonya’dan gelen turistlerle dolu. Belki de yabancı turist sayısı yerli turist sayısından fazla bile olabilir. 

Şimdi Kapadokya’ya nasıl gidersiniz onları da anlatalım size. Ardından da önemli kısma gelelim. Öncelikle Göreme’ye hem Nevşehir Kapadokya Havalimanı hem de Kayseri Erkilet Havalimanı üzerinden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şuan skyscanner üzerinden 45 gün sonraki bilet fiyatlarına baktığımda kişi başı gidiş dönüş toplamda 275 liraya bilet bulabiliyorsunuz. İki farklı havalimanı alternatifi olması bilet konusunda sizi çok rahatlatacaktır. Havalimanına indikten sonra çıkış kapısında Göreme’ye giden servis araçları ile konforlu bir şekilde Göreme’ye ulaşabilirsiniz. Fiyatları pahalı değil eğer 4 kişi iseniz önce oradaki taksicilerden fiyat almak da mantıklı olacaktır. Başka bir alternatif de bazı otellerin servis araçları sizi oradan alabiliyor. O yüzden rezervasyon yaptığınız otelden bu konu hakkında bilgi almayı da unutmayın. Ayrıca fiyat bilgisi almayı da unutmayın. Örneğin bir otel kişi başı servise 50 lira derken başka bir otel 150 lira fiyat verebiliyor. VenusWed olarak bizden hatırlatması. 

Kapadokya gerçekten çok ilginç ve tarihi bir bölge olduğunu hepimiz biliyoruz ama oraya gidince her seferinde biz de şaşırıyoruz. Çok değerli bir bölge ve daha da iyi tanıtılsa gelen turist sayısı çok daha fazla olacaktır. El ürünleri konusunda, hediyelik eşya konusunda aşırı iyiler. Çok fazla çeşit ürünü bulabileceğiniz yerler var. Benzer ürünlerin fiyatları farklılık gösteriyor. O yüzden ilk gördüğünüz yerden almayın bizden söylemesi.


Yavaştan fotoğraf hakkında da konuşmaya başlayalım. Buraya Asya’dan bir sürü çift Save the Date çekimi yaptırmak için geliyor ve kesinlikle çok güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Burada hayatınızda göreceğiniz en güzel gün doğumunu ve gün batımlarından birini izleyeceğinize şimdiden emin olabilirsiniz. Bölgenin tarihinin bu kadar eski olması mı, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıktığı için midir bilemeyiz ama çok mistik bir havası olduğu kesin. Giderseniz bol bol tadını çıkarın. Eğer bizle çekim için giderseniz bol bol tavsiye alırsınız zaten.

Peki nasıl oluyor bu çekimler? Güzel olan şeylere fazla emek harcamak gerek. Düğün fotoğraflarınıza ömür boyu bakacaksınız sonuçta. Çok güzel olmak zorunda. Sabahın köründe kalkacağız! Daha hava karanlıkken. Herkes uyurken biz kalkacağız. Yazın ortasında bile olsak hava ilk baştan biraz soğuk olacak. Çekime biz her zaman balonların kalktığı yerden başlıyoruz. Burada hemen araya girmekte fayda var. Birkaç yıl önce Göreme’de düğün çekimine gidiyoruz, ama Göreme’de yaptığımız çekim olacak. Çekim planımız tamamen hazır. Balonların kalktığı yerden başlayacağız ama diyoruz ki alt tarafı balon! Belki siz de demişsiniz bunu. Ama oraya gidince bir sürü devasa boyutta balonun aynı anda şişmesi, uçuşa hazırlanması gerçekten çok güzel. Ordaki ambiyans gerçekten çok farklı. O balonlar o kadar büyük ki gerçekten hayrete düşmemek elde değil. Balonlar yavaş yavaş şişerken güneş de yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlıyor. 

Kaliteli fotoğrafın saati vardır. Fotoğrafçılık ile profesyonel olarak uğraşanlar bu saatleri bilir. Bilmek zorundadır! Öyle öğlen ışığında iki saatte fotoğrafı çekelim olsun bitsin gibi bir düşünce ile çekiminizi yaptırırsanız hem paranıza yazık olur, hem verdiğiniz emeğe yazık olur, hem de yıllar sonra bile bakınca pişman olursunuz. İşte güneşin yüzünü göstermeye başladığı an Kapadokya’da öyle mükemmel bir ışık oluyor ki fotoğraflar muazzam çıkıyor. Arkanızda uçan yaklaşık yüz tane balonun da fotolarda ne kadar güzel gözüktüğünü bu yazıyı okurken görüyorsunuz zaten. 

Bu süre içerisinde bolca güzel fotoğrafınız oluyor bile. Tabi balonlar da havalanıp olduğu yerde kalmıyor. Onlar da farklı yerlere gidiyorlar. Biz de o bölgede olan çekimi yavaş yavaş bitiriyoruz. Ama çekim tabiki bitmiyor!  

Çok güzel yerler var Kapadokya’da gerçekten. Kıymetini bilmek lazım. Işık sertleşmeye başlamadan hemen zamanla yarışmaya başlıyoruz tabi. Güzel alternatifler var fotoğraf çekimi yapmak için.   Güvercinlik Vadisi, Aşk vadisi… Hepsi çok güzel yerler. Kesinlikle Google’de buraları araştırın. Şaşırmamak elde değil. Biz genelde zamanla yarıştığımız için Aşk Vadisine gitmeyi tercih ediyoruz. Çünkü ışık sertleşmeye başlayınca fotoğrafların kalitesi de maalesef düşüyor. Yani ne kadar sert ışık, o kadar fazla gölge ve kalitesiz fotoğraf diyebiliriz düğün fotoğrafı konu olunca. 

Başka bir seçenek olarak bazen çiftlerimizin kaldıkları oteller o kadar güzel oluyor ki onların teras ve bahçe kısmında fotoğraf çekimine devam ediyoruz. Göreme’de otellerin genel yapısı birbirine çok benzer. Ayrıca çok güzel ve tarihi bir görünüme sahipler. Bazılarının teras kısmına çıktığınızda Kapadokya bölgesi ayaklarınızın altında kalıyor. Biz VenusWed olarak böyle güzel yerleri de değerlendiriyoruz her zaman. 

Şimdi tekrar araya farklı bir konu ile girmemiz lazım. Kapadokya deyince akla ilk gelen şeylerden bir tanesi de balon turudur sanırım. Balon turu fiyatları firmalar arasında değişkenlik göstermekle birlikte kişi başı 120€ gibi bir fiyata balon turu satın alabiliyorsunuz. Bu fiyat başka firmalarda 200€ gibi rakamlara da ulaşabiliyor. Başka bir önemli nokta ise kesinlikle önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yoksa yer bulma ihtimaliniz gerçekten çok düşük. Ayrıca balonların güvenli bir şekilde uçup ardından iniş yapabilmesi için belli hava koşullarının sağlanmış olması gerekiyor. Aksi halde bu uçuşlar maalesef yapılamıyor. Aksi halde herkesin can güvenliği tehlikede olur zaten. Siz rezervasyon yaptınız fakat hava balon ile uçuşa uygun olmadığı için uçuş gerçekleşmezse ödemenizi geri alıyorsunuz. Genel olarak balon turlarının hepsi dolu olduğu için ertesi güne erteleme gibi bir şansınız pek olmayabilir. Ama böyle bir durumla karşılaşırsanız şansınızı denemekte fayda var.

Yazının başında size demiştik ki “Burada hayatınızda göreceğiniz en güzel gün doğumunu ve gün batımlarından birini izleyeceğinize şimdiden emin olabilirsiniz.” Tabi biz güzel anları kaçırmayı sevmediğimiz için gün batımında da çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Tabi şöyle oluyor sabah gün doğumundan önce çekime başlayıp öğlene doğru ışık sertleşmeye başlayınca çekimi bitiriyoruz. Ardından gün batımından önce tekrar tekrar buluşup gün batımı çekimimiz için karar verdiğimiz yere gidiyoruz. Çok güzel fotoğraflar çıkacağından emin olabilirsiniz!

Kapadokya’dan yani Göreme’den dönüş vaktiniz geldiğinde her anı çok iyi değerlendirdiğinize kesinlikle emin olun. Göreme’deki otogardan hem Nevşehir Kapadokya Havalimanı hem de Kayseri Erkilet Havalimanına ulaşım çok kolay. Ordan kalkan servislere binebilirsiniz. Ayrıca Nevşehir’e iniş, Kayseri’den kalkış veya Kayseri’den kalkış, Nevşehir’e iniş şeklinde biletler de alabilirsiniz. Kesinlikle ikisine de çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Biletleri skyscanner tarzı sitelerden kontrol edebilirsiniz. Otel fiyatlarını TrivagoOtelz vb. tarzda sitelerden araştırıp gezi öncesinde ufak bir bütçe planı da yapabilirsiniz. 

VenusWed olarak Instagram sayfamızdan Kapadokya’da yaptığımız düğün çekimlerini paylaştığımızda birçok mesaj alıyoruz. Bu yazımızda çoğu soruyu cevaplandırdığımızı düşünüyoruz. Belki bizim hala cevaplandırmadığımız sorular kalmış olabilir. Bu tür sorularınız için bize mail atabilirsiniz, Instagram üzerinden mesaj da atabilirsiniz. 

Instagram sayfamızdan bu tür fotoğraf ve video çekimlerini paylaşmaya devam ediyoruz. BURAYA tıkayarak Instagram sayfamıza göz atabilirsiniz. Belki siz de Kapadokya’da böyle bir fotoğraf çekimi yaptırmak isterseniz de BURAYA tıklayarak bizden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Burada Kapadokya Düğün Fotoğrafı Çekimi yazımızın da sonuna geldik. Bir sonraki yazımız da İstanbul’da bugüne kadar çekim yaptığımız en güzel düğün fotoğrafı çekim yerleri hakkında olacak. Bunların duyurusunu hep Instagram sayfamızdan yapıyoruz. Instagram’da bizi bulmak isterseniz de arama kutusuna VenusWed yazmanız yeterli. Son olarak;

Korunaklı bir yerde saklanan fotoğrafın ömrü insan ömründen daha fazladır. Bugün bizler için çok değerli olan şeylerin birkaç yıl sonra yüzüne dahi bakmayıp bir kenara fırlatacağız. Fotoğrafın değeri ise yıllar geçtikçe katlanarak artacak. Geriye dönüp baktığımızda elimizde biraz fotoğraf, biraz da unutulmaya yüz tutmuş  anılar kalacak.

Yaptığımız çekimler eğer hoşunuza gittiyse Düğün Fotoğrafçısı arayan dostlarınıza bizi önerirseniz çok seviniriz.  Sevgiyle kalınız. 

-VenusWedBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir